O firmie arrow Wykres IX (IX CHART)
Wykres IX (IX CHART) PDF Drukuj Email
Wpisał: Piotr Przybycin   
07.05.2011.

  P R O G R A M      I - X   C H A R T


  PROGRAM IX CHART - WYKRES IX (WYKRES MOLLIERA)
 

PROGRAM IX CHART PRZEDSTAWIA  NUMERYCZNĄ WERSJĘ WYKRESU IX (MOLLIERA) I JEST PROFESJONALNĄ APLIKACJĄ WSPOMAGAJĄCĄ WYMIAROWANIE I PROJEKTOWANIE PRZEMIAN POWIETRZA WILGOTNEGO. JEST DEDYKOWANY DLA INŻYNIERÓW ORAZ INNYCH OSÓB ZAJMUJĄCYCH SIĘ ZAWODOWO PROCESAMI OBRÓBKI POWIETRZA WILGOTNEGO. NAJCZĘŚCIEJ WYKRES TEN WYKORZYSTYWANY JEST W PROCESIE PROJEKTOWANIA UKŁADÓW KLIMATYZACJI, GDYŻ W SZYBKI SPOSÓB POZWALA NA OKREŚLENIE WYMAGANEJ ILOŚCI POWIETRZA KLIMATYZUJĄCEGO ORAZ POZWALA NA ZWYMIAROWANIE MOCY CHŁODNICZEJ, GRZEWCZEJ URZĄDZEŃ JAK RÓWNIEŻ WYDAJNOŚCI NAWILŻANIA LUB OSUSZANIA. PROGRAM JEST UDOSTĘPNIANY W WERSJI TRIAL OGRANICZONEJ CZASOWO, W KTÓREJ PRZEZ PEŁNYCH 10 DNI MOŻNA KORZYSTAĆ Z WSZYSTKICH FUNKCJI PROGRAMU ZA DARMO. PO UPŁYWIE W/W CZASU PROGRAM PRZECHODZI W WERSJĘ DEMO, BLOKUJĄC SZEREG CENNYCH FUNKCJI PROGRAMU. PEŁNA LICENCJA KOSZTUJE OBECNIE W PROMOCYJNEJ OFERCIE JEDYNIE 399PLN+VAT.
PROGRAM MOŻNA POBRAĆ TU.SZCZEGÓŁOWY OPIS MOŻLIWOŚCI PROGRAMU MOŻNA POBRAĆ TU .

 

PROCEDURA ZAKUPU LICENCJI:

 1. W MENU PROGRAMU WYBIERAMY POMOC--->ZAKUP LICENCJI
 2. WYPEŁNIAMY FORMULARZ REJESTRACYJNY
 3. PO WYPEŁNIENIU KLIKAMY "WYŚLIJ I KUP"  LUB JEŚLI POJAWI SIĘ BŁĄD SPOWODOWANY NIEKTÓRYMI ZABEZPIECZENIAMI SYSTEMU WINDOWS 7 I WYŻSZYCH "WYŚLIJ RĘCZNIE" 
 4. PO OTRZYMANIU PLIKU REJESTRACYJNEGO NA ADRES cadinstal@interia.pl , WYSYŁAMY ZWROTNIE LICENCJĘ PROGRAMU ORAZ FAKTURĘ VAT.

CAŁOŚĆ PROCEDURY ODBYWA SIĘ DROGĄ ELEKTRONICZNĄ I TRWA ZAZWYCZAJ 1 DZIEŃ.

 

Uwaga: (Dotyczy tylko Windows 8 lub Windows 10). W celu poprawy rozdzielczości i jakości wyświetlania, oraz jednocześnie właściwego skalibrowania wskazań kursora na wykresie należy:

1.      W ustawieniach programu należy wybrać „Skalowanie wysokiej rozdzielczości DPI Win 8, 10”. Następnie potwierdzić ok i zamknąć program


2.      Ikonę programu kliknąć prawym klawiszem myszy wybrać „właściwości” à”zgodność” i zaznaczyć „wyłącz skalowanie ekranu dla ustawień wysokiej rozdzielczości DPI” (uwaga poniższe okienko może wyglądać inaczej zależnie od wersji Windows)


 

 

W PROCESIE TWORZENIA PROGRAMU KIEROWALIŚMY SIĘ IDEĄ MAKSYMALNEGO UPROSZCZENIA PROCEDURY KONSTRUKCJI PRZEMIAN I STARALIŚMY SIĘ ABY OBSŁUGA PROGRAMU BYŁA W MIARĘ MOŻLIWOŚCI INTUICYJNA. PONADTO CHCEMY ABY NASZ PROGRAM STAŁ SIĘ NIEJAKO KOMBAJNEM OBLICZENIOWYM WSPOMAGAJĄCYM CODZIENNĄ PRACĘ KAŻDEGO INŻYNIERA BRANŻY HVAC. MAMY NADZIEJĘ ŻE UDAŁO NAM SIĘ TEGO DOKONAĆ. WARTO DODAĆ, ŻE NIE SPOCZYWAMY NA LAURACH, CIĄGLE ULEPSZAJĄC ISTNIEJĄCE MODUŁY I DODAJĄC NOWE. NASZYM CELEM JEST DOTARCIE DO MOŻLIWE SZEROKIEGO GRONA UŻYTKOWNIKÓW. CHĘTNIE POZNAMY RÓWNIEŻ OPINIE NA TEMAT PROGRAMU. ABY ZACHĘCIĆ PAŃSTWA DO KORZYSTANIA Z NASZEGO OPROGRAMOWANIA PONIŻEJ PRZEDSTAWIAMY JEGO NAJWAŻNIEJSZE ZALETY:

 • INTUICYJNY SPOSÓB TWORZENIA PUNKTÓW I PRZEMIAN POWIETRZA
 • MOŻLIWOŚĆ ANALIZY ENERGETYCZNEJ PRZEMIAN POWIETRZA WILGOTNEGO
 • AUTOMATYCZNY DOBÓR ILOŚCI POWIETRZA DLA ZDEFINIOWANEGO WSPÓŁCZYNNIKA KIERUNKOWEGO PRZEMIANY
 • PRZEMIANY MIESZANIA POWIETRZA W OPARCIU O STOPIEŃ ZMIESZANIA
 • PRZEMIANY CHŁODZENIA W OPARCIU O WSPÓŁCZYNNIK "BF"
 • ZAZNACZANIE NA WYKRESIE POLA KOMFORTU WG. DIN I ASHRAE.
 • SZEREG WBUDOWANYCH NARZĘDZI INŻYNIERSKICH WSPOMAGAJĄCYCH PROJEKTOWANIE
 • MOŻLIWOŚĆ AKTUALIZACJI PROGRAMU PRZEZ INTERNET.

PROGRAM  IX CHART POZA SAMYM WYKRESEM MOLLIERA POSIADA WBUDOWANE KILKA BARDZO PRZYDATNYCH W PROCESIE PROJEKTOWANIA NARZĘDZI:


 

1.  KALKULATOR CENTRAL WENTYLACYJNYCH (K.C.W) - MODUŁ POZWALAJĄCY NA UNIWERSALNY DOBÓR CENTRALI WENTYLACYJNEJ W OPARCIU O PODSTAWOWE DANE WYDAJNOŚCIOWE I KLIMATYCZNE. W NAJBLIŻSZYM CZASIE MODUŁ TEZ ZOSTANIE UZUPEŁNIONY O MOŻLIWOŚĆ WYMIAROWANIA CHŁODNICY POWIETRZA, DZIĘKI CZEMU MOŻLIWE BĘDZIE WYMIAROWANIE NIE TYLKO CENTRAL WENTYLACYJNYCH ALE RÓWNIEŻ KLIMATYZACYJNYCH.

 

2.  KALKULATOR ZUŻYCIA ENERGII (K.Z.E) - UMOŻLIWIA WYKONYWANIE EKSPRESOWYCH PRECYZYJNYCH SYMULACJI ZUŻYCIA ENERGII CENTRAL WENTYLACYJNYCH DLA 60 MIAST W POLSCE NA PODSTAWIE DANYCH KLIMATYCZNYCH Z WIELOLECIA.

 

 

3.  KALKULATOR OBLICZEŃ AKUSTYCZNYCH (K.O.A) - UMOŻLIWIA WYKONYWANIE OBLICZEŃ HAŁASU JAKI USTALI SIĘ W DANYM POMIESZCZENIU PRZY UWZGLĘDNIENIU ŹRÓDŁA HAŁASU, ORAZ TŁUMIKA HAŁASU.

 


4. KALKULATOR  HAL BASENOWYCH (K.H.B) - UMOŻLIWIA EKSPRESOWE WYMIAROWANIE ILOŚCI POWIETRZA DLA HAL BASENOWYCH WG. JEDNEJ Z NAJCZĘŚCIEJ STOSOWANEJ DO TEGO CELU NORMY VDI 2089. MODUŁ UMOŻLIWIA WYMIAROWANIE POWIETRZA NIE TYLKO W OPARCIU O POWIERZCHNIĘ LUSTRA WODY, ALE RÓWNIEŻ W OPARCIU O POWIERZCHNIĘ MOKRYCH POSADZEK, ATRAKCJE WODNE ORAZ WIELKOŚĆ SZKLENIA W HALI BASENOWEJ.

 


5. KALKULATOR STRAT CIŚNIENIA (K.S.C) - JEST TO NARZĘDZIE UMOŻLIWIAJĄCE DOKONYWANIE PROSTYCH OBLICZEŃ HYDRAULICZNYCH INSTALACJI WENTYLACYJNYCH. OBSŁUGA JEST INTUICYJNA, NALEŻY Z MENU WYBIERAĆ KSZTAŁTKI WCHODZĄCE W SKŁAD OBLICZANEGO UKŁADU I DEFINIOWAĆ PRZEPŁYWY POWIETRZA. MODUŁ WYLICZY CAŁKOWITY SPADEK CIŚNIENIA, KTÓRY JEST JEDNOCZEŚNIE WYMAGANYM SPRĘŻEM URZĄDZENIA WENTYLACYJNEGO. WYNIKI OBLICZEŃ MOŻNA WYEKSPORTOWAĆ DO PROGRAMU MS EXCEL.
 
 
 
 
 

 


6. KALKULATOR BILANSU POWIETRZA (K.B.P) - DZIĘKI TEMU MODUŁOWI MOŻNA EKSPRESOWO WYKONAĆ BILANS POWIETRZA DLA DANEGO TYPU POMIESZCZEŃ. MODUŁ JAKO WYNIK PODAJE WARTOŚCI MINIMALNE, MAKSYMALNE I UŚREDNIONE. OD UŻYTKOWNIKA ZALEŻY OSTATECZNIE PRZYJĘTA WARTOŚĆ DO OBLICZEŃ.

 


7. KALKULATOR ELEMENTÓW REGULACYJNYCH (K.E.R) - PO ZAPROJEKTOWANIU SIECI KANAŁÓW WENTYLACYJNYCH I DOKONANIU OBLICZEŃ HYDRAULICZNYCH KONIECZNA JEST REGULACJA SIECI KANAŁÓW ABY PRZEPŁYW RZECZYWISTY POWIETRZA BYŁ RÓWNY PRZEPŁYWOWI OBLICZENIOWEMU. POZA SPADKIEM CIŚNIENIA NA ELEMENCIE REGULACYJNYM WYMAGANE JEST CZĘSTO PODANIE GEOMETRII KRYZY LUB KĄTA OTWARCIA PRZEPUSTNICY. DZIĘKI TEMU MODUŁOWI MOŻNA EKSPRESOWO ZROBIĆ POWYŻSZE CZYNNOŚCI.

 

 


8. BILANS ZYSKÓW CIEPŁA I WILGOCI OD POWIERZCHNI WODY (Z.C.W) - CZĘSTYM PROBLEMEM INŻYNIERSKIM PODCZAS WYKONYWANIA BILANSU CIEPLNO-WILGOTNOŚCIOWEGO POMIESZCZENIA JEST OKREŚLENIE ZYSKÓW CIEPŁA I WILGOCI OD POWIERZCHNI WODY. OBLICZENIA TE SKOMPLIKOWANE I WYMAGAJĄ PRACY Z TABLICAMI TERMODYNAMICZNYMI CO ZNACZNIE UTRUDNIA OBLICZENIA I MOŻE POWODOWAĆ DODATKOWE BŁĘDY. DZIĘKI TEMU MODUŁOWI OBLICZENIA PRZEBIEGAJĄ SZYBKO I SPRAWNIE, PODAJĄC KILKA PODSTAWOWYCH PARAMETRÓW CHARAKTERYZUJĄCYCH ŚRODOWISKO WEWNĘTRZNE.

 

 


9. BILANS ZYSKÓW CIEPŁA I WILGOCI OD LUDZI (Z.C.L) - ZYSKI CIEPŁA OD LUDZI POMIMO ŻE OD BARDZO DAWNA Z TABELA-RYZOWANE ZAWSZE WYMAGAJĄ DODATKOWEGO NAKŁADU PRACY OD PROJEKTANTA W SZCZEGÓLNOŚCI JEŚLI AKURAT NIE TRAFIAMY W DOKŁADNĄ WARTOŚĆ Z TABELI. WYMAGANA JEST WTEDY INTERPOLACJA. TEN MODUŁ ROBI TO AUTOMATYCZNIE.

 


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
statystyka
Design: cad-nstal.pl
© 2022 Projektowanie instalacji HVAC